staryweb_skauti.vlcata.eu

obrázek

Dnes je:
časopisy
 
Aktuality
Vánoční akademie (09. 12. 2014)
stávající i staří členové, příznici a rodičové - jste srdečně zváni ...
dělička
Co se děje v Trávě (27. 04. 2014)
v sobotu proběhla akce oddílu Family skautingu pro veřejnost
dělička
ŠESTKA bude slavit (03. 03. 2014)
výročí založení oddílu ...
dělička
Anketa
vydáváme si pro radost

Ke správným skautským oddílům zcela určitě patří kronika nebo oddílový časopis. V ideálních případech obojí :-) Ale doba se mění a tak mnohé oddíly nahrazují tu klasickou papírovou kroniku kronikou elektronickou - svými internetovými stránkami. A oddílové časopisy se také už nepíší v ruce nebo na psacím stroji, ale na počítači a pak se namnoží pro všechny členy oddílu. Takový oddílový časopis pak plní funkci informačního buletinu, kroniky, fotoalba, ...

Podívejme se pár let zpátky, do nedaleké historie. Prvním střediskovým časopisem vsetínských skautů byl beze všeho Stoupa. Ale ostatní oddíly se mohou pochlubit taky tvorbou svých členů, časopisy: Hop od Světlušek, Štěk od Ještěrek, Tož od Dvojkařek, WC-muži od Jedničkářů, Śesták ze Šestky. Především díky ogarům z 2. OS existuje literární edice Kosice, kde mohou členové i nečlenové střediska publikovat své první pokusy, vycházejí zde též expediční knihy z prázdninových putování.

Podrobnější informace o některých našich "samizdatech" :-) najdete u odkazů na levé boční liště.

 
skautské časopisy

TEEPEK - je internetový časopis (portál) pro všechny skauty a skautky, zejména pak ty ve věku 13 – 16 let. Na TEEPKOVI najdete informace o práci s počítačem, rádcovskou část o přípravě programu, mezinárodní kuchařku, recenze na filmy, něco o mezinárodním skautingu, outdoorovém vybavení, fotoromány, testy, chat, vzkazovník a diskuze, psychoporadnu, seznamku
a další. Za všechno se dají sbírat body a možno získat pěkné věcné ceny :-)

SKAUT - je plnobarevný měsíčník určený věkové kategorii 9–12 let – tedy starším vlčatům a světluškám; mladším skautům a skautkám. Je orientován na jednotlivce a na podporu oddílové činnosti. Prohlédnou jedno z čísel je možno zde . Objednat jej lze (chodí na domácí adresu) na www.periodik.cz nebo přímo zde. Můžete se taky zapojit do akce našeho střediska DONÁTOŘI , která souvisí s tímto titulem.

SKAUTSKÝ SVĚT - je určen příznivcům Junáka především z řad veřejnosti (rodiče, bývalí členové, apod.). Jde o samostatně prodejnou barevnou část časopisu SKAUTING. Objednat jej lze zde . Zde si můžete stáhnout čísla 09/2005 , 11/2005 , 01/2006 .

ROVERSKÝ KMEN - je dvouměsíčník pro rovery a roverky, který přináší pohled na různé tváře roveringu v celé naší republice. Snaží se podněcovat činnost roverských kmenů i jednotlivců a přicházet s nápady a návrhy na užitečný a smysluplný program. Objednat si jej lze zde .

 

Copyright © skauti.cz Všechna práva vyhrazena
Created by AVT design - tvorba webových stránek